Witkampers benut kansen niet en verliest met duidelijke cijfers
Enter, 26 oktober 2025
SV Enter - Witkampers (1-0) 3-0
Vorig jaar speelden SV Enter en Witkampers ook tegen elkaar. Beide wedstrijden waren toen het tegenovergestelde van elkaar. In Enter was de thuisploeg oppermachtig, Witkampers kansloos en kwamen de Larenaren met 3-0 nog goed weg. Bij de return in Laren waren de verhoudingen precies andersom en won Witkampers met dezelfde cijfers, 3-0. Op dit moment is Enter de koploper in de derde Klasse L met 10 punten na 4 wedstrijden.
 
Enter heeft een aantal echt snelle spelers en de thuisploeg is in staat om zowel vanuit balbezit als vanuit een snelle omschakeling gevaarlijk te worden. Hoewel de eerste kans voor de thuisploeg is, volgt daarna een fase waarin de Larenaren de bovenliggende partij zijn. Witkampers speelt eigenlijk een prima openingsfase en verdient een doelpunt. Een klein beetje geluk ontbreekt echter en ook de thuisploeg is niet ongevaarlijk. Dan valt, enigszins uit het niets, uit een snelle omschakeling de 1-0. Oog in oog met Joost Pakkert blijft de Enter aanvaller rustig en rondt af. Een tegenvaller voor Witkampers, zeker gezien de kansenverhouding.
In de tweede helft krijgt Witkampers het lastiger. Ook de weersomstandigheden worden steeds onaangenamer, het regent en waait hard. Net na rust eindigt een schot van Enter op de paal en Witkampers komt goed weg. De grootste Larense kans van de tweede helft komt van de voet van Raoul Haijtink. Zijn bekeken inzet vliegt een stukje naast en zo valt de gelijkmaker helaas niet. Nog geen twee minuten later slaat Enter wel toe. Via een fraai afstandsschot dat de paal nog lijkt te raken komt de thuisploeg op een comfortabele 2-0 voorsprong. In de 10 minuten die volgen probeert Witkampers in de buurt van het Enter doel te komen, af en toe lukt dat, maar een echt grote kans komt niet meer. Als Enter dan ook nog op 3-0 komt is de wedstrijd wel gespeeld. De thuisploeg lijkt het na deze voorsprong wel te geloven en ook Witkampers kan niet meer aandringen. Zo kansloos als vorig jaar was deze nederlaag zeker niet, met name kijkend naar de kansen die Witkampers in de eerste helft kreeg.
Volgende week spelen de Larenaren weer een thuiswedstrijd, Ruurlo is dan de tegenstander.
Tekst: Rob Groot Wesseldijk
Foto's: Jan Dijkerman
 
			 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					