Witkampers en WSV zorgen voor spektakel
Laren, 12 oktober 2025
Witkampers - WSV (0-0) 2-3
Met Voorwaarts Twello kwam twee weken geleden een degradant uit de tweede klasse op bezoek. Witkampers was in dat duel veel sterker en won terecht. Vandaag is de tegenstander een ander afgedaald team, WSV uit Apeldoorn. Aan het begin van deze eeuw speelden de Larenaren een aantal keren tegen WSV. In recentere jaren acteerden de Apeldoorners vooral in tweede klasse met af en toe een sprong naar de eerste klasse. Een tegenstander van niveau dus en dat is te zien in de openingsfase van de wedstrijd. De gasten hebben een goed voetballende ploeg. Witkampers staat voor een flinke opdracht vandaag.
Witkampers komt met de schrik vrij als na vijf minuten de 0-1 wordt afgekeurd wegens buitenspel. De thuisploeg moet nu echt gewaarschuwd zijn voor de snelheid waarmee WSV kan omschakelen. Witkampers is ook één keer gevaarlijk. Daan Hento ziet de keeper wel erg ver voor zijn doel staan. Helaas voor de thuisploeg gaat zijn goede inzet er net niet in.
Binnen twintig minuten wordt Witkampers met een tegenvaller geconfronteerd. Een van de voorhoedespelers van WSV draait handig weg, komt ten val en krijgt een penalty. Jorik Mombarg vervangt de geblesseerde Joost Pakkert en keert zowel de penalty als de rebound die volgt. Even later eindigt een inzet in het zestienmetergebied van Daan Hento op de lat en zo zijn de kansen redelijk verdeeld. Zoals gezegd is WSV een goed voetballende ploeg. De Apeldoorners hebben het wel lastig als Witkampers het spel wat fysieker maakt. Zeker bij een aantal corners en vrije trappen is Witkampers dicht bij een openingsgoal.
Net na rust komt WSV dan toch op voorsprong en de gasten krijgen ook meer controle over de wedstrijd. Een eventuele grotere achterstand voelt dichterbij dan een gelijkmaker. Maar zo lang het maar 0-1 is, kan één moment natuurlijk voor een ommekeer zorgen. En dat gebeurt. Colin Stegeman rommelt zich handig door het strafschopgebied. Zijn inzet lijkt nog aangeraakt te worden en vliegt in de verre hoek. Na deze gelijkmaker heeft WSV het even heel lastig en krijgt Witkampers een uitgelezen mogelijkheid om zelfs op voorsprong te komen. In de 66e minuut krijgen de Larenaren namelijk een strafschop. Dit is normaal gesproken een zekerheidje. Met zowel Daan Hento als Bryan Brummelman beschikt de thuisploeg over twee specialisten. Het schot van Daan Hento is hard en hoog maar gaat wel naast en zo blijft het 1-1. Na deze flinke tegenvaller heeft Witkampers het lastig. WSV profiteert optimaal van deze mindere fase door op 1-2 en zelfs 1-3 te komen.
Witkampers blijft het in het laatste kwartier echter wel proberen en het is zeker niet zo dat WSV de luxe krijgt om rustig naar het einde te voetballen. Vier minuten voor tijd valt de 2-3 als Bryan Brummelman als eindpunt van een aanval de bal achter de WSV-doelman schiet. De Apeldoorners proberen het tempo nu helemaal uit de wedstrijd te halen. Dit lukt een deel van de tijd. Een moment van nogal wild verdedigen lijkt echter toch nog voor een spectaculaire comeback te gaan leiden. In een tegenaanval wordt Bryan Brummelman in het strafschopgebied ondersteboven gelopen. Opnieuw gaat de bal op de stip en krijgt Witkampers in de slotfase alsnog de kans om met een 3-3 gelijkspel de kleedkamer in te gaan. Nu is het tijd voor de andere specialist, Bryan Brummelman. Helaas gaat dit scenario niet door. Opnieuw mist Witkampers namelijk een strafschop. Onvoorstelbaar dat in één wedstrijd door beide teams in totaal 3 penalty's worden gemist.
Toch mag Witkampers tevreden op dit duel terugkijken. Het is gelukt om met bij vlagen goed voetbal het WSV moeilijk te maken. Komend weekend is Witkampers vrij. Over twee weken spelen de zwart-witten een uitwedstrijd tegen SV Enter.
Tekst: Rob Groot Wesseldijk
Foto's: Jan Dijkerman (volgen later)